XLIV. TÁNCHÁZTALÁLKOZÓ • 2025. április 4–6.
Lapszám:
Kezdőoldal: 38
 =>  
A Magyar Etnokoreológiai Társaság: 2011 júniusában alakult meg a MET, azzal a céllal, hogy a néptánccal elméletben és gyakorlatban foglalkozó szakemberek számára egy közös fórumot hozzon létre.
A szegedi tánckutató-képzés: közel tíz éve indult a Szegedi Tudományegyetem Néprajzi és Kulturális Antropológiai Tanszékén a táncantropológiai-táncfolklorisztikai szakirány, ami az egyetemi néprajz alap- (BA) és-vagy mesterszakos (MA) képzés specilizációjaként egyaránt választható. A néprajzos alapozó tanulmányokon felül az oktatás főbb területei a következők: táncfolklorisztika, táncantropológia, kutatástörténet, forrásismeret, kutatásmódszertan, tánctípusok és táncdialektusok, táncjelírás, gyakorlati táncismeret.
Choreomundus: nemzetközi egyetemi, MA-szintű képzés: a „Choreomundus, a tánc mint tudás, gyakorlat és kulturális örökség” elnevezésű négy féléves, nappali tagozatos kurzus az Európai Unió Erasmus Mundus programja által támogatott nemzetközi mesterképzés. Célja a tánc és más mozgásrendszerek vizsgálata a szellemi kulturális örökség, az etnokoreológia, táncantropológia, tánctudományok és kulturális örökség tudományok tágabb keretein belül. A képzés négy egyetem, a Norvég Műszaki és Tudományegyetem Trondheim (NTNU), a Blaise Pascal Egyetem Clermont-Ferrand (UBP), a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) és a Roehampton Egyetem London (URL) összefogása révén jött létre. Az Erasmus által támogatott nemzetközi képzés a témája miatt – tánckutatók képzése – a világon egyedülálló.