XLIII. TÁNCHÁZTALÁLKOZÓ • 2024. április 5–7.
Lapszám:
Kezdőoldal: 40
Műfaj:
 =>
K. Tóth László a Nagyházi Galéria néprajzi tárgyainak aukciójáról ír nekünk, de megtudjuk, hogy a néprajzi tárgyak iránti érdeklődés régi keletű, a Moszkva téren és a Táncháztalálkozókon is árusítottak erdélyiek ilyen díszített anyagot. Megtudjuk, hogy 1998 – ban a Nagyházi Galéria árverésén pl. nyugat – magyarországi, a XIX. sz. első feléből származó kétajtós tölgyfa szekrény ára 320 ezer forintról indult. További árverésekről hallhatunk, többek között a Galéria november 29 – én megtartott aukcióján 9 és 14 ezer ft árakon keltek el Felvidékról származó, a XVIII – XIX. századi keletű kovácsoltvas szerszámok.
Olvashatunk még a nagyháziGaléria 2001. április 5. napi aikciójáról, ahol butellákból volt nagy felhozatal, melyből több el sem kelt. A BÁV 2001. május 31. napi árverése kitünő cseréptárgyakkal indult. K. Tóth László Néprajzi árverések című írásából kiderül, hogy folyamatosan nagy a  kereslet a néprajzi tárgyak iránt.